سانتریفیوژ آزمایشگاهی

سانتریفیوژها در آزمایشگاه ها نقش اساسی دارند، اما برای ارائه بهترین عملکرد ممکن باید به درستی استفاده شوند.

یکی از مهمترین کارهایی که تکنسین ها هنگام کار با سانتریفیوژ آزمایشگاهی انجام می دهند، تعادل و بالانس روتور است. روتور نامتعادل می تواند عملکرد سانتریفیوژ شما را به خطر بیندازد، بر قابلیت اطمینان نتایج آزمایش شما تأثیر بگذارد و حتی ممکن است آسیب جبران ناپذیری به تجهیزات شما وارد کند.

خبر خوب این است که می توانید با رعایت چند نکته کلیدی برای متعادل کردن سانتریفیوژ خود، از همه این مشکلات جلوگیری کنید.

انواع سانتریفیوژ آزمایشگاهی

بالانس کردن سانتریفیوژ آزمایشگاهی

وزن و محل قرارگیری نمونه را در نظر بگیرید!

هنگامی که در حال پردازش نمونه ها هستید، مهم است که وزن آنها را به دقت در نظر بگیرید. نمونه های طرف مقابل سانتریفیوژ شما نباید بیش از یک گرم اختلاف وزن داشته باشند. اختلاف وزن بیش از این ممکن است باعث شود مرکز ثقل روتور شما جابجا شود و منجر به لرزش بیش از حد شود.

هنگامی که نمونه هایی را به روتور خود اضافه می کنید، مهم است که بار را متقارن نگه دارید. اگر تعداد لوله های نمونه زوجی دارید، آنها را مستقیماً در روتور روبروی هم قرار دهید. برای تعداد نامساوی نمونه، لوله آزمایش دیگری را به روتور اضافه کنید که با مایعی با همان حجم و چگالی پر شده است تا بار شما متعادل بماند.

تراز روتور را حفظ کنید!

با گذشت زمان، روتور سانتریفیوژ آزمایشگاهی ممکن است نسبت به شفت سانتریفیوژ ناهماهنگ شود. هنگامی که در ابتدا روتور سانتریفیوژ خود را نصب می کنید، حتماً دستورالعمل های نصب را در کتابچه راهنمای کاربر خود دنبال کنید و عدم تعادل را با دقت بررسی کنید.

روتور خود را به صورت دوره ای برای هرگونه مشکل ناهماهنگی بررسی کنید و در صورت لزوم اصلاحات را انجام دهید.

دستورالعمل‌های استفاده و نگهداری را دنبال کنید!

سانتریفیوژهای آژمایشگاهی قطعات پیچیده‌ای از تجهیزات هستند که برای انجام آن‌گونه که باید به مراقبت و نگهداری خاصی نیاز دارند. هنگامی که یک سانتریفیوژ جدید خریداری می‌کنید، حتماً کتابچه راهنمای کاربر را بخوانید و به اطلاعات مربوطه مراجعه کنید تا مطمئن شوید که همه افراد در آزمایشگاه شما نحوه کارکرد صحیح سانتریفیوژ را می‌دانند. و فراموش نکنید که سانتریفیوژ خود را به طور منظم بازرسی و تمیز کنید تا از شر ذرات یا خوردگی که می تواند منجر به عدم تعادل بار شود خلاص شوید!

بهسان ، تولیدکننده سانتریفیوژ آزمایشگاهی ایرانی

با تماس با شرکت بهسان می توانید نکات بیشتری در مورد تعادل، استفاده و نگهداری سانتریفیوژ دریافت کنید. ما مفتخریم که مجموعه ای عالی از سانتریفیوژهای آزمایشگاهی ساخت ایران را ارائه می دهیم که برای طول عمر و عملکرد طراحی شده اند. می توانید دستگاه های آزمایشگاهی ما را به در فروشگاه محصولات مرور کنید یا با ما تماس بگیرید تا در مورد آنچه ما ارائه می دهیم بیشتر بدانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *