همزن مکانیکی یا میکسر میله ای

میکسر آزمایشگاهی چیست؟

میکسر آزمایشگاهی یکی از کاربردی ترین وسیله های آزمایشگاه شیمی می باشد که جهت مخلوط کردن، امولسیون کردن، همگن سازی، تجزیه و انحلال نمونه های آزمایشگاهی مختلف استفاده می شود.

امروزه انواع میکسرهای آزمایشگاهی در مدل های مختلف تولید می شوند که هر کدام به روش های متفاوت مایعات مختلف را هم زده و به منظور استفاده در آزمایش ها مخلوط می کنند.

ویژگی های میکسر آزمایشگاهی

از صنایع گوناگونی که دستگاه های میکسر در آن ها به فراوانی کاربرد دارند، می توان به صنایع دارویی، لوازم آرایشی، الکترونیکی، مواد غذایی و… اشاره کرد.

یکی از مهم ترین ویژگی های این دستگاه آزمایشگاهی ، قابل تنظیم بودن فرایندهای مختلف آن ها می باشد. همزن باید قابلیت تنظیم سرعت و کنترل تعداد دورهای مختلف چرخش را دارا باشند و ارتفاع سینی آن ها قابل تنظیم باشد.

همزن ها از لحاظ ارگونومی ، طراحی مناسبی برای استفاده مفید توسط کاربرها دارند. این دستگاه ها با توجه به نوع کاربرد و برای هماهنگی بیشتر و بهتر دارای قابلیت استفاده از پروانه های مختلف می باشند. میکسرهای مکانیکی نیز به جهت تعمیر آسان تر در مواقع مورد نیاز، به چند قسمت قابل تقسیم هستند.

مسکر میله ای بهسان

کاربرد میکسر در صنایع مختلف

از مهم ترین صنایعی که همزن مکانیکی آزمایشگاهی و صنعتی در آن مورد استفاده قرار می گیرند و تأثیر زیادی روی زندگی و سلامت بشر دارد، صنعت داروسازی می باشد. داروهایی که برای درمان بیماری های مختلف کاربرد دارند، از مخلوط شدن مواد مختلف به دست می آیند که این عمل مخلوط شدن توسط همزن ها انجام می پذیرد.

علاوه بر صنعت داروسازی در بحث ساخت و ساز و صنایع ساختمانی که از دیگر صنایع مهم و تأثیرگذار بر روی زندگی انسان ها می باشد، هم میکسرها کاربرد دارند. در ساخت سیمان و بتن، همزن های آزمایشگاهی برای ساخت نمونه ای استفاده می شوند که سپس در مقیاس بزرگتر تکرار می شود.

برای مخلوط کردن مواد مختلف از جمله به منظور ساخت مواد شوینده در صنعت تولید مواد شوینده، برای رسیدن به مخلوط یکنواخت از مواد آرایشی در صنایع تولید این مواد، در صنایع آبمیوه گیری، فراوری مواد غذایی و سایر صنایع مورد استفاده قرار می گیرند.

 

همزن مکانیکی بهسان

میکسر آزمایشگاهی تولیدی بهسان

شرکت بهسان میکسرهای میله ای و یا همزن های مکانیکی فول دیجیتال مناسب برای مواد با ویسکوزیته های مختلف تولید می نماید. این دستگاه در 4 مدل ارائه شده و در آزمایشگاه ها و صنایع مختلف به کار گرفته شده است .

همزن های موجود دارای نشانگر دیجیتال بوده و می توانند به درستی و با دقت بالایی تعداد دور بر دقیقه همزن را تعیین و کنترل کنند. به دلیل هم زدن محلول های مختلف، شفت دستگاه از جنس استنلس استیل ساخته می شود.

در زیر برخی از انواع همزن و میکسرهای تولیدی بهسان آورده شده است: