انکوباتور55 لیتری دارای محفظه آلومینیوم یا استیل انکوباتور چیست؟ دستگاهی است که جهت کشت و رویش باکتری ها استفاده میشود همچنین از آن برای خشک نمودن ظروف نیز میتوان استفاده نمود.

این دستگاه با ایجاد حرارت قابل کنترل از 5 درجه سانتی گراد بالاتر از محیط تا 65 سانتی گراد با دقت 1± درجه سانتی گراد کار میکند. دارای ترموستات گازی و ترمومتر دیجیتال همچنین جنس بدنه خارجی از ورق روغنی با پوششی از رنگ الکترواستاتیک پوشانده شده است دارای دو عدد سینی از جنس آلومینیوم ابعاد خارجی : 72*45*51سانتیمتر عرض*عمق*ارتفاع ابعاد داخلی : 45*31*37 سانتیمتر عرض*عمق*ارتفاع ولتاژ : 220 ولت توان : 250وات این انکوباتوردیجیتال فقط دارای ترمومتر ( نمایشگر دمای داخل دستگاه ) دیجیتال بوده و ترموستات ( تنظیم کننده دما ) مکانیکی تنظیم می شود .
دستگاه را در سطحی صاف قرار دهید دو شاخه را به پریز ازت دار وصل کنید سپس کلید پاور را فشار دهید تا چراغ آن روشن شود. نمایشگر دیجیتال دمای داخل محفظه را نمایش میدهد. دمای مورد نظر خود را باید توسط ترموستات تنظیم کنید برای تنظیم زمان از تایمر استفاده نمایید. دریچه تعبیه شده در پشت دستگاه جهت تخلیه بخارات می باشد.